Novinky
Naši pesani
Akvárko Focení Odkazy Home
 Nepřihlášen
ikona ikona Registrace








Pomoc psům Novojičínsko
   Na jaře 2011 jsme si pořídili štěne zlatého retrievra a je to náš miláček. Jmenuje se Merlin. Merlin je úžasný lump a mazel v jedné osobě. Dovede celý den nosit hračky a nechat se hladit. Jelikož je trošku neposlušný a rozmazlený, tak chodíme na cvičák, aby dostal rozum a byl z něj nejen krásný, ale i poslušný pes.

   V létě 2012 jsme udělali dobrý skutek a vzali jsme si z útulku fenečku zlatého retrievra. V útulku ji dali jméno Rozárka a my ji tak říkáme nadále. Rozárka má 9let a přesto je to úžasně živá lumpačka. Dovede ukrást Merlinovi každou hračku, běhá jako o závod i přesto, že má špatně srostlou zlomeninu. Doma je teď trošku více veselo a divoko. Merlin se začal více věnovat Rozárce než nám, což byl hlavní důvod pořízení Rozárky. U Rozárky jsme našli bulku, byl to nádor, ale nezhoubný. Nádor je pryč a Rózinka zase lumpačí spolu Merlinem.

   Je léto 2016, oba dva pejsci nám pomalu stárnou. Merlin už má 5,5 a Rozárce táhne na třináctý rok. Na Rozárce je už vidět její věk a trpí plno různými zdravotními neduhy. Merlin se v poslední době dost zklidnil a je už rozumnější. Od léta 2015 krmíme BARFem, je to sice náročnější na chystání, ale syrová strava jim prospívá a Merlin se pěkně osvalil.
   Bohužel už Rozárku nemáme 13.7.2016 v 17:30 jsme přišli o naše sluníčko, více je zde.
   Na přelomu července a srpna 2016 jsem se otřepal z nejhoršího a začali jsme hledat novou členku naší rodiny. Měli jsme v merku dvě, Zuzanku z MS spolku, je to mini bílý retrievr, pochází od bezdomovce, měla drát do krku zařezaný, malá pětiletá 13kg holčička. A potom nás Katka Smolková upozornila Karinku z Třebovického útulku, je to nějaký mix asi borderky, retrievra a bůhví čeho. Má 24kg, je kastrovaná, je veselá a je NAŠE. říkáme ji Kájo. Kája je šílená stvůra, štěká na všechny psy, pojídá kočky, ale na druhou stránku je mazlivá a pořád nás chce pusinkovat.


Created by © Bozzo 2016